Malowany człowiek. Księga 2byPeter V. Brett

Malowany człowiek. Księga 2

Par Peter V. Brett

  • Date de publication: 2013-03-10
  • Genre: Fantasy

Malowany człowiek. Księga 2 Par Peter V. Brett. # 1 Le monde service illimité de livres et livres audio. Pas de limites. Tout en un votre bibliothèque de livres Rechercher des PDF, des eBooks, des ePubs, des eMagazines, des ePaper, des e-revues et plus Offre d'une durée limitée COMMENCEZ VOTRE COMPTE GRATUIT Pour accéder à la bibliothèque de livres. & obtenez vos livres électroniques préférés, notamment PDF, ePub et Kindle. Inscrivez-vous aujourd'hui GRATUITEMENT!.

Description

To, że spod pióra Bretta wyszła rzecz tak dobra, od premiery „Elantris” Brandona Sandersona zupełnie mnie nie dziwi. W obu przypadkach mamy do czynienia z pierwszą książką w dorobku pisarzy i obie premiery są po prostu znakomite. Widać, niektórzy tak potrafią.

Brett nie napisał po prostu książki fantasy. Udało mu się przede wszystkim stworzyć świat przekonujący, surowy i w dużym stopniu prawdziwy. Nie ma tutaj wyeksploatowanych do cna krasnoludów z nieodłącznym toporzyskiem w sękatej dłoni, zwiewnych elfów, smoków i innego fantastycznego inwentarza. Są za to przerażające i okrutne demony, duchy, które nocą wychodzą z Otchłani tylko po to, aby paść się ludzkim mięsem. Brett jednak nie epatuje okrucieństwem, on je po prostu opisuje jako bezsilny, ale drobiazgowy w swej pracy obserwator.
Click!


Czy znękana ludzkość znajdzie w sobie dość siły, by stanąć naprzeciw otchłańców z uniesioną głową?
Przecież od wieków potrafi się tylko chować za murami ochronnych runów…
Jedynie w odległej Krasji ludzie wypowiedzieli demonom otwartą wojnę. Co noc stają z nimi twarzą w twarz na ubitej ziemi – w naszpikowanym pułapkami Labiryncie. W obronie honoru przodków. Nie szczędząc ofiar i krwi. 
Arlen, Leesha i Rojer są już dojrzałymi, doświadczonymi przez życie ludźmi. Odkrywają w sobie umiejętności i moce, które pozwolą im myśleć o próbie zmierzenia się z unicestwiającym świat złem. W krucjacie przeciwko potworom budzącym się do życia każdej nocy połączył ich nieubłagany los.To ostatni dzwonek dla ludzkości, ginącej w szponach opętanych żądzą mordu bestii.